Kościerzyna: trwa prześwietlanie działań byłego szefa szpitala

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2013 08:44

Zbigniew Krzywosiński, nowy dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie przygotowuje raport, który ma odpowiedzieć na pytanie, czy były szef lecznicy działał na jej szkodę. Wyniki kontroli znane będą prawdopodobnie za kilka tygodni.

Kościerzyna: trwa prześwietlanie działań byłego szefa szpitala

Ze wstępnych informacji wynika, że szpital w Kościerzynie w ubiegłym roku nie wykorzystał w pełni kontraktu z NFZ - w kasie miało pozostać 900 tys. złotych, m.in. na leczenie ortopedyczne. Taki zarzut szokuje, tym bardziej że w rankingach szpitali, w których są najdłuższe kolejki do specjalistów, Kościerzyna zajmowała czołowe miejsca - przypomina Dziennik Bałtycki.

Kolejne wątpliwości budzi fakt, że podpisano umowy cesji wierzytelności dla firm windykacyjnych bez wiedzy zarządu województwa pomorskiego jako organu założycielskiego szpitala.

Przypomnijmy, iż kilka tygodni temu Andrzej Steczyński złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora szpitala. Już wówczas mówiło się, że może to mieć związek z negatywnymi wynikami kontroli w placówce - informuje Dziennik Bałtycki.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum