Kościerzyna: czy jest szansa na porozumienie w sprawie podwyżek?

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2016 10:50

Pod koniec marca organizacje związkowe Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie mają spotkać się z Wiktorem Hajdenrajchem, prezesem szpitala, by opracować strategię podwyżek. Po spotkaniu z Hanną Zych-Cisoń, członkiem zarządu woj. pomorskiego, pojawiła się szansa na porozumienie.

Kościerzyna: czy jest szansa na porozumienie w sprawie podwyżek? Fot. Archiwum

Związkowcy nie ukrywali rozczarowania, kiedy na spotkaniu nie pojawił się marszałek Mieczysław Struk. Jak się okazało, marszałek musiał wyjechać do Warszawy. Zamiast niego na spotkanie przybyła Hanna Zych-Cisoń, odpowiadająca za sprawy szpitali, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Jak tłumaczyła na spotkaniu, szpital zasługuje na to, żeby pensje poszły w górę, ale wynagrodzenia są zawsze wykładnikiem przychodów i trzeba będzie poczekać na efekty kontraktacji z Narodowym Funduszem Zdrowia. Padła też propozycja, aby prezes szpitala, wspólnie z przedstawicielami marszałka wypracował jakiś konsensus w sprawie podwyżek.

Na tę propozycję zareagował prezes Wiktor Hajdenrajch, który oświadczył, że trzeba się zastanowić nad możliwościami i spróbować wytyczyć jakąś ścieżkę wspólnie ze związkowcami w dogodnym dla stron terminie, już po świętach.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum