Kościan: szpital uzyskał dodatni wynik finansowy, ale...

Autor: Kościan Net/Rynek Zdrowia • • 17 lipca 2013 14:10

Rada powiatu kościańskiego zatwierdziła jednogłośnie wynik finansowy SPZOZ w Kościanie. Placówka wypracowała zysk w wysokości 321 tys. zł. Byłby on wyższy, gdyby NFZ zapłacił za wszystkie zabiegi wykonane w ciągu roku.

Kościan: szpital uzyskał dodatni wynik finansowy, ale...

Uzyskanie dodatniego wyniku finansowego nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie wprowadzone w szpitalu cięcia: pracę straciło około 50 osób, a 800 pacjentów zostało odesłanych z kwitkiem - informuje koscian.net   

Piotr Lehmann, dyrektor kościańskiej lecznicy nie ukrywa, że osiągnięcie takiego wyniku finansowego przyszło placówce z trudem. W ub.r. nadwykonania wyniosły 700 tys. zł.  W stosunku do lat poprzednich to niewielka kwota, ale szpital zaczął bardzo restrykcyjnie podchodzić do działalności operacyjnej. Dlatego w 2012 r. aż 800 chorym odmówił przyjęcia.

Dyrektor podkreślił, że placówka nie ma zaległości finansowych wobec pracowników. Dodał, że trwająca obecnie modernizacja szpitala możliwa jest dzięki samorządowemu wsparciu.

Do 2016 r. lecznica ma czas na dostosowanie oddziałów do norm stawianych placówkom leczniczym przez Ministerstwo Zdrowia. Na rok bieżący zaplanowano przebudowę i rozbudowę pomieszczeń bloku operacyjnego i sterylizatorni oraz nadbudowę klatki schodowej w tzw. pawilonie chirurgicznym. 

Więcej: koscian.net 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum