Kościan: nie ma chętnych na śmigielski szpital

Autor: Gazeta Kościańska/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2013 12:00

Od dwóch lat budynek dawnego szpitala w Śmiglu stoi pusty. Kościański szpital, który jest właścicielem nieruchomości, dwukrotnie uruchamiał procedurę przetargową. Chętnych na zakup zabytkowego obiektu nie było.

Kościan: nie ma chętnych na śmigielski szpital
Ceglany budynek, w którym mieścił się szpital, liczy nieco ponad sto lat. Pierwsi pacjenci pojawili się tam w 1907 roku. Był on wielokrotnie przekształcany. W 1946 roku był Szpitalem Miejskim w Śmiglu, później Szpitalem Rejonowym w Śmiglu z oddziałem położniczym. Do lutego 2011 roku działał tam Oddział Rehabilitacyjny kościańskiego szpitala.

Od chwili przeniesienie oddziału do Kościana, obiekt stoi pusty. Przeprowadzka okazała się rozwiązaniem tańszym niż przebudowa budynku. Organ założycielki szpitala, którym jest Starostwo Powiatowe w Kościanie, zgodził się na sprzedaż budynku. Na razie bez skutku.

Po dwóch nieudanych przetargach dyrekcja szpitala prowadziła indywidualne rozmowy z podmiotami zainteresowanymi zakupem nieruchomości. Kwestią sporną okazała się cena. Wiosną ma się odbyć kolejna próba sprzedaży śmigielskich budynków poszpitalnych.

Więcej: www.koscian.net

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum