Koronawirus sparaliżował kolejny szpital, tym razem w Sokołowie Podlaskim

Autor: Fakty.TVN24/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2020 11:50

W Szpitalu Powiatowym w Sokołowie Podlaskim doszło do masowego zakażenia koronawirusem. Na kwarantannie przebywa trzy czwarte personelu pielęgniarskiego i dwóch lekarzy. Wojewoda do pracy w placówce ściąga dodatkowych pracowników.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Do masowych zakażeń w Szpitalu Powiatowym w Sokołowie Podlaskim doszło w wyniku zakażenia koronawirusem trzech pielęgniarek i jednego lekarza przez pacjenta, który chory trafił na tamtejszą stację dializ. Stacja dializ została zamknięta, ale okazało się, że podobny problem grozi też oddziałowi pediatrycznemu. Tam też wykryto koronawirusa. Obecnie, jak wyjaśnia dyrekcja lecznicy, na kwarantannie przebywa trzy czwarte personelu pielęgniarskiego i dwóch lekarzy.

W związku z zaistniałą sytuacją wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał wezwania do pracy w szpitalu w Sokołowie Podlaskim pięciu pielęgniarkom i dwóm lekarkom. Do pracy stawiły się tylko dwie wezwane osoby. Zastępca dyrektora do spraw lecznictwa szpitala w Sokołowie, Lech Dziedzic nie jest tym zaskoczony. Jak wyjaśnia, to nie szpital wybiera personel medyczny, który ma przyjechać. Dodaje, że z tego co mu wiadomo, "jedna z tych pań doktor, która też została wyznaczona, ma trójkę dzieci w wieku poniżej czternastu lat, tak więc ona z automatu jest zwolniona z tego obowiązku".

Odwołanie do wojewody wniosła też kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Cel-Med w Stoczku, z której to poradni wezwanie do pracy w szpitalu otrzymały dwie spośród dwóch zatrudnionych w poradni pielęgniarek.

Kierujący poradnią uznali, że w wyniku tej decyzji zostanie sparaliżowana praca całej poradni. Wobec braku personelu pielęgniarskiego nie będzie możliwe wykonywanie szczepień czy wizyt domowych. Przychodnia stanie.

Więcej: fakty.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum