Kopcińska pytana o zarobki fizjoterapeutów: pracujemy nad tym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2019 10:31

W niektórych obszarach zarobki są bardzo niskie, pracujemy nad tym; celem rządu jest by Polacy zarabiali więcej - mówiła w środę (8 maja) rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska pytana o protest fizjoterapeutów. Przekonywała, że programy społeczne PiS są skierowane do wszystkich.

Kopcińska pytana o zarobki fizjoterapeutów: pracujemy nad tym
Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Fot. archiwum

- Celem rządu PiS jest aby Polacy zarabiali więcej. My nad tym pracujemy. Oczywiście nie mówię, że wszędzie jest idealnie (...) w niektórych obszarach zarobki są bardzo niskie - powiedziała Kopcińska w Polsat News.

Zapewniła też, że rząd robi wszystko by podnosić zarobki w wielu obszarach, trzymając jednocześnie budżet w ryzach. Dodała, że programy społeczne PiS są skierowane do wszystkich grup.

Akcja "Fizjoterapeuci-pacjentom" jest początkiem protestu "Maj bez fizjoterapeuty", w którego ramach fizjoterapeuci będą domagać się m.in. podwyżki wynagrodzeń i poprawy dostępności do fizjoterapii. We wtorek 5 tys. fizjoterapeutów oddało krew i wzięło dzień wolny.

Dopytywana o protest niepełnosprawnych, zapowiedziany na 24 maja, Kopcińska przypomniała, że w celu pomocy tym osobom rząd uruchomił program "Dostępność Plus", a od stycznia 2020 roku ruszy fundusz solidarnościowy. - Gdyby nasi poprzednicy działali tak skutecznie jak dzisiaj mówią i obiecują, dzisiaj naprawę bylibyśmy w innej sytuacji - oświadczyła.

PAP - Maciej Zubel

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum