Kopacz rozpoczęła przegląd działalności szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 września 2009 18:46

Minister zdrowia Ewa Kopacz rozpoczęła w poniedziałek (28 września) cykl spotkań, których celem jest przegląd funkcjonowania i struktury lecznictwa szpitalnego.

Będą się one odbywały co dwa tygodnie w siedzibie resortu zdrowia. Pierwsze dotyczyło woj. opolskiego - uczestniczyli w nim m.in. samorządowcy i przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ewa Kopacz twierdzi, że spotkanie to miało na celu przede wszystkim zaproponowanie przez ministra zdrowia i centralę Narodowego Funduszu Zdrowia przekwalifikowania łóżek szpitalnych, odpowiadającego potrzebom mieszkańców województwa opolskiego. Minister zdrowia poinformowała, że w woj. opolskim obecnie są 32 szpitale, z czego 10 - to placówki niepubliczne. Tylko dwie mają problemy finansowe i zadłużają się.

To było pierwsze z 16 spotkań, które mają być organizowane cyklicznie co dwa tygodnie. Ministerstwo ma nadzieję, że dzięki przeglądowi uda się zracjonalizować wykorzystanie miejsc na oddziałach i wydatki na lecznictwo szpitalne. Analizie i ocenie poddane zostaną struktura i liczba szpitalnych łóżek, ich wykorzystanie, stan zatrudnienia, kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, sytuacja finansowa oraz stan sanitarny placówek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum