Kopacz na marszałka, Komorowski na prezydenta?

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2010 13:11

Trwają spekulacje czy minister zdrowia Ewa Kopacz zastąpi na stanowisku marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, który - być może - wystartuje w wyborach prezydenckich.

– W Ministerstwie Zdrowia od miesięcy się mówi, że Kopacz jest już zmęczona kierowaniem resortem. Co kilka tygodni powtarza, że chętnie z tego stanowiska zrezygnuje – przypomina „Rzeczpospolita‘.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Piotr Olechno informuje, że z Ewą Kopacz nikt na temat stanowiska marszałka Sejmu nie rozmawiał, trudno mu więc komentować tę sprawę.

Zdaniem anonimowego rozmówcy „Rzeczpospolitej“, PO zakłada, że problematyka ochrony zdrowia może być jednym z głównych tematów kampanii wyborczej. Dlatego w takiej sytuacji lepiej jest odsunąć krytykę, zmieniając osobę, która pełni funkcję ministra.

Z drugiej strony, partyjni koledzy przyznają, że Ewa Kopacz, choć jest mocno krytykowana, ma ogromny potencjał polityczny, bo jest bardzo rozpoznawalna.

Dlatego wzięty pod uwagę może być także drugi wariant: wykorzystanie dyskusji o opiece zdrowotnej w wyborach prezydenckich na korzyść PO i powrót do planów reformatorskich.

Więcej: http://www.rp.pl/artykul/431754_Kopacz_na_marszalka_.html

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum