Kontrakty w Częstochowie: jednym więcej, innym mniej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2011 10:01

Z pieniędzmi w ramach tegorocznych kontraktów dla częstochowskich szpitali jest kiepsko, ale nie na tyle źle, by zamykać oddziały szpitalne.

Kontrakty w Częstochowie: jednym więcej, innym mniej

Gorzej jest z finansowaniem ambulatoriów specjalistycznych. Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie stracił kontrakt na poradnię kardiologiczną. Pozostałe poradnie szpitalne w sumie otrzymały na 2011 rok o prawie 40 tys. zł mniej niż rok wcześniej.

Oddziały Miejskiego Szpitala Zespolonego otrzymały kontrakt w sumie na 50 mln zł – generalnie wyższy niż rok temu. W praktyce jednak większość z nich ma kontrakty mniejsze. Fundusz poobcinał je i z tych pieniędzy podwoił kontrakt oddziałowi intensywnej terapii, który otrzymywał pieniądze z tzw. nadwykonań za zabiegi ratujące życie.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, (powstał z połączenia szpitali na Parkitce i Tysiącleciu) wszystkie 36 oddziałów podpisało kontrakt – łącznie niższy o 1,6 mln zł niż rok temu. Kilka oddziałów jednak ma więcej pieniędzy, np. neurochirurgia, neurologia, onkologia, okulistyka, chirurgia ogólna.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum