Kontrakty na wyczerpaniu - szpitale w całym kraju ograniczają planowe przyjęcia

Autor: Polska the Times/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2012 14:14

Wiele szpitali w związku z wyczerpaniem kontraktów z NFZ ograniczyło planowane przyjęcia pacjentów. Dotyczy to m. in. największego na Lubelszczyźnie Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie, który największe nadwykonania ma na oddziałach pulmonologii, ortopedii oraz neurologii.

Kontrakty na wyczerpaniu - szpitale w całym kraju ograniczają planowe przyjęcia
Tegoroczny kontrakt z NFZ przekroczony został w tej lecznicy o około 6 mln zł. Do końca roku ta kwota może się zwiększyć do 9 mln zł. Niewykonania zakontraktowanych przez NFZ świadczeń praktycznie nie ma - informuje dziennik Polska.

Planowane przyjęcia na wszystkie oddziały wstrzymała też jedna z największych lecznic w Łodzi - Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. N. Barlickiego, który ma w tym roku 8 mln zł nadwykonań. W ub. roku było to około 2 mln zł.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie wstrzymał planowe zabiegi pacjentów na oddziałach chirurgii ogólnej i onkologicznej, neurochirurgii, laryngologicznym, ortopedycznym i okulistycznym. Przekroczenia kontraktu wyniosły tam od kilku do kilkunastu procent budżetu. 

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego im. S. Staszica w Pile ogłosiła, że nowi pacjenci będą przyjmowani tylko po indywidualnych decyzjach ordynatorów - ograniczenia w przyjęciach dotyczą oddziału laryngologicznego i ortopedii. 

Spośród 23 oddziałów wchodzących w skład Pomorskiego Centrum Traumatologii na bieżąco pacjentów przyjmuje tylko pięć: OIOM, kardiochirurgia dziecięca, klinika pediatrii, położniczo-noworodkowy oraz udarowy.

Więcej: www.polskatimes.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum