Kontrakty 2010: negocjacje finiszują w bólach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 grudnia 2009 08:23

Szpitale na Podlasiu i Lubelszczyźnie nadal nie zawarły kontraktów z NFZ.

Kontrakty 2010: negocjacje finiszują w bólach

Żaden z podlaskich szpitali nie podpisał jak dotąd aneksów do umów na świadczenia medyczne na 2010 rok. Szpitale na Lubelszczyźnie także nie podpisały aneksów finansowych umów z NFZ na przyszły rok. W środę (30 grudnia) konwent powiatów i zarząd województwa lubelskiego we wspólnym stanowisku odrzuciły warunki zaproponowane szpitalom przez Fundusz. 

Na Podkarpaciu spośród 54 placówek w regionie, świadczących usługi z zakresu leczenia szpitalnego aneksy do umów z NFZ na 2010 rok podpisało zaledwie 13. Są to placówki niepubliczne.

W Łódzkiem aneksów do umów nie podpisała z NFZ ponad połowa szpitali. W woj. mazowieckim aneksy podpisało już prawie 100 na 173 szpitale. Pozostałe mają zrobić to w czwartek.

Warmińsko-mazurskie szpitale powiatowe negocjują z oddziałem NFZ w sprawie podpisania przyszłorocznych kontraktów na świadczenia medyczne. Dyrektorzy szpitali żądają lepszych warunków finansowych niż te, które proponuje Fundusz. Chodzi o kontrakty na leczenie szpitalne na poziomie czerwca 2008 roku.

W Małopolsce aneksy do umów na świadczenia szpitalne podpisało 38 placówek. Kolejnych 29 podmiotów wstępnie zaakceptowało warunki przedstawione przez NFZ.

W województwie zachodniopomorskim aneksy do umów na leczenie szpitalne w 2010 r. podpisali dyrektorzy 25 szpitali. W sprawie umów z czterema lecznicami trwają negocjacje; dotyczy to Szpitala Klinicznego nr 2 oraz Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie oraz szpitali w Kamieniu Pomorskim i Dębnie.

Lubuski NFZ na 37 umów na leczenie szpitalne w 2010 roku podpisał 30. W woj. pomorskim wszystkie szpitale podpisały umowy z NFZ na świadczenia medyczne w 2010 r. Łącznie podpisano 40 umów.

Według rzecznika śląskiego oddziału NFZ Jacka Kopocza, plany finansowe na przyszły rok podpisała „znakomita większość" szpitali w regionie. 30 grudnia przez cały dzień dyrektorzy szpitali przyjeżdżali do NFZ, by podpisać kontrakty.

Według rzeczniczki świętokrzyskiego oddziału NFZ Beaty Szczepanek kontrakty na 2010 rok podpisały do 30 grudnia wszystkie szpitale w województwie oprócz Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju. Dyrektorzy tych dwóch lecznic mają rozmawiać z dyrekcją Funduszu w czwartek (31 grudnia).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum