Kontraktowanie: NZOZ w Tuchowie pokonał małopolskich konkurentów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2011 13:08

NZOZ Centrum Zdrowia Tuchów dostało jeden z największych w województwie małopolskim kontraktów na chirurgię jednego dnia, co wzbudziło niezadowolenie i podejrzenia konkurentów. Jednak NFZ, po pięciu kontrolach, nie ma zastrzeżeń do placówki.

Kontraktowanie: NZOZ w Tuchowie pokonał małopolskich konkurentów
Ta spółka pracownicza miała jeden patent na sukces - do końca 2010 roku drobiazgowo przygotować szpital do wymogów NFZ stawianych podczas kontraktowania.

Zainwestowano we wszystko, czego oczekiwał Fundusz. Perfekcyjnie przygotowano się także do konkursu. Efekt tej pracy to kontrakt na ponad 2 mln zł na chirurgię jednego dnia.

Sukces ma także drugą stronę medalu - do kwietnia pięć kontroli przeprowadził w Tuchowie NFZ. Wypadły dobrze, bo Centrum to szpital powiatowy zorganizowany w przemyślany sposób.

Za wzięcie ósmej części pieniędzy z wojewódzkiej puli, jaka była na chirurgię, Tuchów został znienawidzony w Krakowie. W styczniu 2010 roku na chirurgię jednego dnia w budżecie Małopolskiego OW NFZ było zarezerwowanych około 16,7 mln zł, natomiast w styczniu tego roku 17,6 mln zł. Tylko niecały milion więcej niż rok temu, choć placówek, które chciały mieć na te świadczenia kontrakty, wystartowało aż 70.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum