×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kontrakt spółki Scanmed z NFZ wyższy niż rok temu

Autor: LJX/Rynek Zdrowia28 listopada 2013 12:00Aktualizacja: 28 listopada 2013 12:08

Grupa Scanmed Multimedis zawarła aneksy z NFZ na 2014 rok w zakresie ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych na 6,8 mln zł oraz w zakresie świadczeń szpitalnych o wartości 26,3 mln zł. Tym samy kontrakt szpitalny w 2014 r. będzie o ponad 10 proc. wyższy niż przed rokiem.

Kontrakt spółki Scanmed z NFZ wyższy niż rok temu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak informują przedstawiciele spółki, podpisane umowy nie wyczerpują możliwości krakowskiego Szpitala św. Rafała dotyczących zwiększenia kontraktów z MOW NFZ na 2014 rok, w szczególności wartość przyznanych środków może zostać powiększona w trakcie realizacji umowy o wartość świadczeń ratujących życie, w tym świadczeń z zakresu intensywnej terapii.

Wartość kontraktów Szpitala św. Rafała może ulec zwiększeniu również w przypadku ogłoszenia konkursów przez MOW NFZ na część zakresów usług.

Ponadto Scanmed Multimedis realizuje świadczenia z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, finansowane za pomocą stawki kapitacyjnej, w tym wypadku wysokość kontraktu z NFZ zależy od liczby pacjentów objętych opieką. Scanmed Multimedis zwiększył liczbę pacjentów objętych opieką o blisko 30 tys. nowych osób.

- Wartość finansowania dla szpitala została zwiększona w stosunku do wartości bazowych kontraktów z roku 2013 o ponad 10 procent. Jest to doskonała wiadomość dla inwestorów, partnerów biznesowych, a przede wszystkim pacjentów - dodaje Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis S.A.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze