Konsultant krajowy: pielęgniarka operacyjna na dyżurze nie powinna być kierowana do innych zajęć

Autor: nipip.pl/Rynek Zdrowia • • 09 lipca 2013 18:19

Na stronie internetowej Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych opublikowano we wtorek (9 lipca) opinię Beaty Ochockiej, konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego, na temat delegowania pielęgniarek operacyjnych w trakcie dyżuru.

Opinia dotyczy delegowania pielęgniarek operacyjnych w trakcie dyżuru, podczas gdy nie odbywają się zabiegi, do pomocy w sprawowaniu opieki nad pacjentami na inne oddziały np. zachowawcze, zabiegowe, intensywnej opieki medycznej, izbę przyjęć, szpitalny oddział ratunkowy.

W końcowych wnioskach dr n. med. Beata Ochocka stwierdza, że pielęgniarki operacyjne w czasie pełnienia dyżuru na bloku operacyjnym nie powinny być kierowane do pomocy w sprawowaniu opieki nad pacjentami w innych oddziałach szpitala w czasie kiedy nie odbywają się zabiegi operacyjne.

W opinii podkreślono, że prawidłowo podejmowane decyzje w zakresie prewencji zakażeń przez kadrę kierowniczą szpitali, w tym bloków operacyjnych, w porozumieniu z personelem stanowią najlepszą gwarancję wysokiej jakości świadczeń i bezpieczeństwa chorych i personelu.

Więcej: www.nipip.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum