Końskie: zamiast programu naprawczego szpitala, będzie audyt

Autor: Radio Kielce/Rynek Zdrowia • • 05 grudnia 2019 11:19

Rośnie zadłużenie Szpitala Specjalistycznego św. Łukasza w Końskich. Dyrektor lecznicy Wojciech Przybylski przygotował program naprawczy, który ma uratować lecznicę. Działania dyrekcji nie satysfakcjonują starosty, który zlecił przeprowadzenie w placówce audytu.

Końskie: zamiast programu naprawczego szpitala, będzie audyt
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W 2018 roku strata szpitala sięgała 8 mln zł, w bieżącym wzrosła o kolejne miliony. Zdaniem dyrekcji zadłużenie wynika z konieczności poczynienia inwestycji, które były niezbędne dla dalszego funkcjonowania placówki. W szpitalu wyremontowano: SOR, oddział kardiologii, wymieniono sprzęt. Sytuację finansową szpitala pogarszają dodatkowo braki kadrowe, które wymuszają wzrost płac.

Zgodnie z założeniami programu naprawczego, szpital ma rocznie zaoszczędzić 2 mln zł przy zachowaniu liczebności personelu na obecnym poziomie. Program zakłada m.in. monitorowanie badań diagnostycznych zlecanych pacjentom, czy przeniesienie terminu prac remontowo - inwestycyjnych na lata następne.

Grzegorz Piec, starosta powiatu koneckiego, uważa, że program naprawczy zaproponowany przez dyrekcję szpitala, nie rozwiąże problemów. Dlatego też oczekuje na wyniki audytu, które wskażą konieczne kierunki zmian. Audyt ma zakończyć się do 20 grudnia.

Więcej: radio.kielce.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum