×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Końskie: za mało dostali za nadwykonania

Autor: DK, Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia24 maja 2010 12:07

Sąd Apelacyjny w Krakowie przyznał szpitalowi w Końskich tylko część kwoty zasądzonej przez Sąd Okręgowy. Dyrektor zapowiada wystąpienie o kasację a nawet do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Końskie: za mało dostali za nadwykonania
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Za dodatkowe zabiegi z 2008 roku Szpital Specjalistyczny św. Łukasza w Końskich wywalczył przed Sądem Okręgowym całość kwoty - 2,3 mln zł. NFZ odwołał się jednak od wyroku. Zgodził się na wypłatę szpitalowi 1,7 mln zł, ale pozostałą część zaległej kwoty zakwestionował. Sąd Apelacyjny w Krakowie zgodził się z tym i oddalił kwotę około pół miliona złotych.

– Na razie czekamy na uzasadnienie decyzji. Jestem zaskoczony tym wyrokiem. Sąd Okręgowy przez kilka miesięcy badał sprawę i stwierdził, że wszystkie świadczenia były uzasadnione. Podobnie wcześniejsza kontrola NFZ, która nie zakwestionowała żadnej usługi. Wystąpimy o kasację, a jeśli to nie wystarczy, także do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Nie możemy łamać prawa odmawiając pacjentowi leczenia – powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Wojciech Przybylski, dyrektor szpitala w Końskich.

To już druga decyzja Sądu Apelacyjnego w Krakowie w sprawie o nadwykonania za 2008 rok.

Na początku maja sąd przyznał szpitalowi w Busku-Zdroju 174 tys. zł, choć pierwsza instancja zasądziła prawie 300 tys. zł. Dyrektor Ryszard Skrzypek nie zgodził się z tym wyrokiem i również zapowiedział, że być może będzie szukał pomocy nawet w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze