×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Konkurs na wsparcie SORów i awaria platformy. MZ: terminy na złożenie wniosków wydłużone

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia03 marca 2023 10:00

W związku z awarią Platformy Obsługi Wniosków Inwestycyjnych z początku tygodnia wszystkie terminy związane ze składaniem wniosków zostają wydłużone – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Konkurs na wsparcie SORów i awaria platformy. MZ: terminy na złożenie wniosków wydłużone
Trwa konkurs z subfunduszu medycznego na doposażenie SORów. Fot. PAP/Lech Muszyński
 • Instytucja Organizująca Konkurs wydała komunikat w sprawie trwającego konkursu dla SORów
 • Informuje o aktualizacji dokumentacji konkursu  na wsparcie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w ramach Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych
 • Wszystko przez awarię systemu teleinformatycznego. Sytuacja dotyczy wszystkich wniosków składanych za pośrednictwem Platformy Obsługi Wniosków Inwestycyjnych

Awaria systemu. Trzeba wydłużyć nabór

"Przepraszamy za problemy i zapraszamy do składania wniosków" - napisał resort na Twitterze. Platforma Obsługi Wniosków Inwestycyjnych to narzędzie, stworzone dla usprawnienia składania i oceny wniosków w naborach prowadzonych przez MZ. Dzięki niej można przejść przez wszystkie etapy uzyskania dofinansowania projektu - od złożenia wniosku aż do zawarcia umowy na jego realizację.

Platforma umożliwia m.in. uzyskanie informacji o naborach prowadzonych przez MZ - zarówno aktualnych (otwartych), jak i zakończonych, sprawdzenie informacji o złożonych wnioskach, ich statusie i zawarcie umowy na realizację projektu.

Z tego względu m.in. Instytucja Organizująca Konkurs na doposażenie SORów wprowadza zmiany w Regulaminie konkursu oraz Ogłoszeniu o konkursie.

Zmiany wprowadzone w dokumentacji konkursowej obejmują:

 • wydłużenie terminu zamknięcia naboru do 6 kwietnia 2023 r. do godz. 23:59.
 • możliwość wydłużenia terminu składania wniosków o dofinansowanie w konkursie, wynikającego z treści art. 23 Ustawy o Funduszu Medycznym, o co najmniej czas trwania awarii uniemożliwiającej prawidłową pracę na Platformie

W Regulaminie konkursu (§ 11 ust. 2) oraz Ogłoszeniu o konkursie (pkt V. 1.) zaktualizowano zapisy określające terminy dotyczące składania wniosków i zamknięcia naboru.

Ponadto czas awarii systemu teleinformatycznego uniemożliwiający prawidłową pracę na Platformie nie wlicza się do biegnących terminów, określonych w art. 23 Ustawy o Funduszu Medycznym.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNER SERWISU
  partner serwisu

  Najnowsze