Konkurs na prezesa AOTMiT: wiemy jakie nazwiska na liście

Autor: LJ/ Rynek Zdrowia • • 19 maja 2015 13:42

W postępowaniu naborowym na stanowisko prezesa AOTMiT wpłynęło siedem ofert, trzy oferty spełniały wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze - informuje nas MZ. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że osobami, które zakwalifikowały się do dalszego etapu naboru są: Wojciech Matusewicz, Iga Lipska i Sławomir Janus.

Konkurs na prezesa AOTMiT: wiemy jakie nazwiska na liście

Pod koniec marca br. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs na stanowisko prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT).

Jak informuje nas resort zdrowia, w postępowaniu naborowym na stanowisko prezesa AOTMiT wpłynęło 7 ofert, 3 oferty spełniały wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze.

Etapy konkursu
Kandydat przystępujący do naboru na stanowisko prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji winien m.in. posiadać tytuł zawodowy magistra lub równorzędny w dziedzinie nauk medycznych, farmaceutycznych, ekonomicznych, prawnych lub technicznych oraz posiadać wiedzę z zakresu ochrony zdrowia oraz oceny świadczeń opieki zdrowotnej, farmakoekonomiki, systemów finansowania świadczeń zdrowotnych oraz ekonomiki zdrowia.

Kolejnym etapem naboru będzie rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami, podczas której odbędzie się sprawdzenie wiedzy kandydatów z zakresu spraw należących do właściwości Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz sprawdzenie kompetencji kierowniczych.

Po przeprowadzeniu ww. rozmów, zgodnie z art. 31r ust. 6 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027, z późn. zm.), Zespół powołany do przeprowadzenia przedmiotowego naboru wyłania nie więcej niż 3 kandydatów, których przedstawia Ministrowi Zdrowia.

Kto spełnił wymagania?
Krzysztof Bąk, rzecznik prasowy resortu zdrowia, odmawia jednak informacji, kto spełnił wymagania formalne. - Dane osobowe kandydatów biorących udział w naborze korzystają z ochrony prywatności danych osobowych, w związku z tym nie mogą być przetwarzane - informuje.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że osobami, które zakwalifikowały się do dalszego etapu naboru są: Wojciech Matusewicz, Iga Lipska i Sławomir Janus.

Wojciech Matusewicz to obecny prezes AOTMiT, który kieruje Agencją od kwietnia 2008 roku. Wtedy zastąpił na stanowisku pierwszego dyrektora Agencji, Waldemara Wierzbę.

W efekcie wejścia w życie ustawy z 25 czerwca 2009 roku o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, Agencja Oceny Technologii Medycznych zyskała osobowość prawną. To również wiązało się z koniecznością zmian organizacyjnych w AOTM. Od tej pory na czele Agencji miał stać prezes, a nie jak dotychczas - dyrektor.

W październiku 2009 roku Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nabór na stanowisko prezesa AOTM, który wygrał dr Matusewicz. 

Iga Lipska pracowała w AOTM od czerwca 2006 do kwietnia 2011 roku. Obecnie jest dyrektorem firmy konsultingowej Strategies in Health. Jest także pracownikiem naukowym przebywającym na stypendium badawczym w brytyjskim Center for Innovation in Regulatory Science.

Sławomir Janus to m.in.: b. wicedyrektor Centrum Zdrowia Dziecka, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka.

Kadencja prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji trwa 5 lat.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum