×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Konin: strajk trwa, 9 marca wznowienie negocjacji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia06 marca 2012 17:16Aktualizacja: 06 marca 2012 17:27

We wtorek (6 marca) związkowcy z Konina i dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie rozmawiali o problemach szpitala na posiedzeniu Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego w Poznaniu.

Konin: strajk trwa, 9 marca wznowienie negocjacji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Umówiliśmy się, że przygotujemy zespół negocjacyjny, który będzie się składał z trzech naszych ekspertów (...) i trzech radnych opcji politycznych. Te osoby będą prowadzić negocjacje z grupą pielęgniarek, jak również z lekarzami i dyrekcją (szpitala w Koninie-PAP) w sprawie ustalenia pewnego kompromisu - powiedział wicemarszałek województwa Leszek Wojtasiak. W piątek (9 marca) zespół ma przyjechać do Konina.

Już w poniedziałek (5 marca) Wojtasiak zaproponował powołanie w trybie pilnym komisji negocjacyjnej. Zastrzegł jednak, że może to nastąpić następnego dnia, po zakończeniu protestu głodowego i akcji strajkowej. Protestujący, choć zadeklarowali chęć uczestniczenia w jej pracach, to nie zgodzili się na zawieszenie strajku, w tym głodówki. Swoje stanowisko podtrzymali we wtorek.

- Nie ma przyzwolenia na zawieszenie akcji strajkowej, jak nam to sugerował pan marszałek czy wojewoda, że dopiero w takim klimacie będzie można prowadzić negocjacje. Nie ma o tym mowy. Sprawy zaszły za daleko, ludzie mają ogromne poczucie krzywdy, brak uznania dla ich pracy, wysiłku, kwalifikacji i zaufania - powiedziała szefowa Związku Pielęgniarek i Położnych w konińskim szpitalu Marzena Kamińska.

Jak już informowaliśmy, strajkujący pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie nie zaprzestaną akcji do czasu podpisania formalnych umów o podwyżkach wynagrodzeń. Dyrekcja placówki informuje, że na podwyżki nie ma pieniędzy.

Więcej: Konin: strajk w szpitalu - bez zawieszenia

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze