×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Konin: od maja zwolnienia w szpitalu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia19 kwietnia 2012 13:50

29 osób - pielęgniarek i pracowników pionu administracyjno-gospodarczego - zwolni 1 maja Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie. Dyrekcja placówki zapewnia, że nie ma to żadnego związku ze strajkiem, który trwał w szpitalu przez ponad miesiąc.

Konin: od maja zwolnienia w szpitalu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformował rzecznik placówki Leszek Czajor, zwolnienia odbędą się z przyczyn nie dotyczących pracowników.

Od 20 lutego do 26 marca pracownicy konińskiego szpitala strajkowali w sprawie podwyżek wynagrodzeń. W zawartym porozumieniu uzgodnili z dyrekcją podwyższenie płacy zasadniczej o 200 zł brutto od 1 kwietnia i wypłatę ewentualnej jednorazowej premii w wysokości 400 zł brutto przed świętami Bożego Narodzenia.

Czajor zastrzegł wtedy, że spełnienie warunków porozumienia wymagać będzie podjęcia zdecydowanych działań oszczędnościowych.

- Dyrekcja szpitala liczy na odpowiedzialną współpracę z załogą w trakcie opracowania i realizacji planu restrukturyzacji, co pozwoli uzdrowić sytuację. Dyrekcja deklaruje jednocześnie otwartość i dialog w każdej wymagającej tego sprawie - mówił wtedy rzecznik.

Według niego cały czas trwa analiza sytuacji finansowej szpitala i od jej wyników uzależnione są ewentualne dalsze zwolnienia.

- Nie ma konkretnych planów zwolnienia w przyszłości określonej liczby osób - podkreślił. O wypowiedzeniach dla 29 osób dyrekcja poinformowała cztery działające w szpitalu organizacje związkowe.

- Jesteśmy zaskoczeni informacją o zwolnieniach i kategorycznie domagamy się ich wstrzymania. Zarzucamy dyrekcji łamanie porozumień zawartych 26 marca, kiedy zakończyliśmy protest. Uzgodniono wtedy, że strony będą współpracować w sprawie opracowania i wdrożenia programu naprawczego - powiedziała szefowa szpitalnego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Marzena Kamińska.

W ubiegłym roku koniński szpital wykazał straty w wysokości 21 mln zł. Zobowiązania wymagalne wyniosły na koniec marca 11,7 mln zł. Szpital posiada 24 oddziały z 849 łóżkami. Na ten rok placówka podpisała kontrakt w wysokości ponad 122 mln zł. W porównaniu z 2011 roku jest on wyższy o 6,2 mln zł.

Wartość wykonanych i niezapłaconych przez NFZ świadczeń w 2011 roku wyniosła 18,1 mln zł. W placówce zatrudnionych jest 1228 osób zatrudnionych na etatach i 180 lekarzy pracujących na kontraktach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze