×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Konin: komisja ma rozwiązać konflikt między dyrekcją a pracownikami szpitala

Autor: PAP/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 05 marca 2012 18:48

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Leszek Wojtasiak spotkał się w poniedziałek (5 marca) z głodującymi pracownikami Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Wojtasiak zaproponował strajkującym powołanie komisji negocjacyjnej.

Konin: komisja ma rozwiązać konflikt między dyrekcją a pracownikami szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dziewięciu protestujących głoduje już od pięciu dni. Pracownicy domagają się podwyżek wynagrodzeń. Według dyrekcji placówki szpital nie ma na to pieniędzy.

Protest rozpoczął się 20 lutego; m.in. wstrzymano planowe przyjęcia do szpitala. Początkowo strajkujący domagali się 600 zł podwyżki brutto, ale złagodzili swoje postulaty. Jak powiedziała PAP szefowa szpitalnego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Marzena Kamińska, teraz żądają dla wszystkich 1,2 tys. pracowników po 200 zł podwyżki brutto od kwietnia i kolejnej - także w wysokości 200 zł brutto - od września.

Zdaniem wicemarszałka Wojtasiaka "po zakończeniu protestu głodowego i zawieszeniu akcji strajkowej, następnego dnia powołany zostanie komitet negocjacyjny, który będzie negocjował z protestującymi i lekarzami w sprawie ich wynagrodzeń". Uzgodnienia komitetu zrealizuje dyrekcja szpitala. Samorząd województwa jest organem prowadzącym konińskiej placówki.

W ubiegły czwartek dyrekcja lecznicy zaproponowała pracownikom zawieszenie na miesiąc akcji strajkowej i jednorazową wypłatę miliona złotych w formie kwartalnych premii. Protestujący odrzucili tę propozycję, część z nich rozpoczęło w tym dniu głodówkę. Trwa też okupacja budynków szpitalnych.

Koniński szpital zatrudnia 1200 pracowników osób etatowych oraz 180 lekarzy na kontraktach.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum