Konin: jest porozumienie - 200 zł podwyżki dla strajkujących pracowników szpitala

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2012 23:59

Podwyżkę płacy zasadniczej o 200 zł brutto od 1 kwietnia i wypłatę ewentualnej jednorazowej premii w wysokości 400 zł brutto przed świętami Bożego Narodzenia uzgodnili w poniedziałek (26 marca) z dyrekcją strajkujący pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

Do porozumienia doszło po trwających około 11 godzin negocjacjach, w których uczestniczyli marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, wicemarszałek Leszek Wojtasiak, radni sejmiku województwa, dyrekcja szpitala.

Strajk w Koninie rozpoczął się 20 lutego.

- Jesteśmy zmęczeni, idziemy do domów. Czujemy wielką ulgę, bo poniedziałkowe rozmowy były bardzo trudne - powiedziała PAP po zakończeniu negocjacji Beata Jaśkowiak ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych konińskiego szpitala.

Jak poinformował PAP rzecznik szpitala Leszek Czajor, strajkujący zrezygnowali ze znacznej części żądań płacowych, "dzięki czemu obie strony mogły się porozumieć". Protestujący początkowo żądali podwyżek wynagrodzeń o 200 zł brutto od 1 kwietnia i kolejnej od 1 września oraz takiej samej kwoty na początku 2013 r.

Rzecznik dodał, że spełnienie warunków porozumienia wymagać będzie podjęcia zdecydowanych działań oszczędnościowych w szpitalu.

- Dyrekcja liczy na odpowiedzialną współpracę z załogą w trakcie opracowania i realizacji planu restrukturyzacji, co pozwoli uzdrowić sytuację szpitala. Deklaruje jednocześnie otwartość i dialog w każdej wymagającej tego sprawie - powiedział Leszek Czajor.

Podkreślił, że w czasie trwającego protestu życie ani zdrowie pacjentów nie było zagrożone.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum