Koniecpol: burmistrz liderem służby zdrowia

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2011 12:30

Józef Kałuża, burmistrz miasta i gminy Koniecpol otrzymał tytuł Lider Służby Zdrowia województwa śląskiego w pierwszej edycji Plebiscytu "Euro-Gmina Euro-Powiat".

Koniecpol: burmistrz liderem służby zdrowia

W uzasadnieniu członkowie kapituły plebiscytu podkreślali fakt, że na terenie miasta i gminy od lat prowadzone są działania zmierzające do poprawy funkcjonowania ochrony zdrowia i dostępu mieszkańców do opieki specjalistycznej.

W ich opinii Koniecpol należy obecnie do najlepszych miast i gmin województwa śląskiego. Świadczą o tym wprowadzane przez burmistrza Józefa Kałużę nowatorskie rozwiązania m.in. w dziedzinie organizacji pogotowia ratunkowego, budowie przychodni specjalistycznej czy realizacji programów profilaktycznych.

Wśród inwestycji w ochronę zdrowia burmistrz w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl wyróżnia budowę przychodni specjalistycznej.

- Na każdym etapie życia człowiek potrzebuje pomocy dobrych specjalistów. Zależało nam, żeby przychodnia dobrze służyła obecnym mieszkańcom miasta i gminy, ale i następnym pokoleniom. Stąd decyzja o tak dużej, ważnej inwestycji jaką było wyłożenie przez gminę ponad 9 mln zł na budowę lecznicy - mówi Józef Kałuża.

Jak wylicza, budowa nowego gmachu Miejskiej Przychodni Rejonowej w Koniecpolu kosztowała 10 mln zł. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przekazał na ten cel 800 tys. zł, aż 9 mln 200 tys. zł pochodziło ze środków własnych gminy. Kolejny wydatek to wyposażenie lecznicy.

- Jego koszt wyniesie 2,5 mln zł. Dofinansowanie z funduszy unijnych to 2 mln 100 tys. zł, gmina przeznaczy na ten cel 400 tys. zł. Gdy zakończymy wyposażanie placówki, będzie to najnowocześniejsza lecznica w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Kolejnym dużym wyzwaniem będzie jak najlepsze wykorzystanie tego potencjału - podkreśla burmistrz.

Nowy budynek lecznicy otwarto pod koniec sierpnia 2010 r. Mieści czternaście gabinetów lekarskich.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum