×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Koniec naboru wniosków w konkursie na wsparcie SOR. Przekroczono kwotę na dofinansowanie

Autor: oprac. JKB • Źródło: MZ, Rynek Zdrowia13 marca 2023 07:30

Instytucja Organizująca Konkurs (IOK) podjęła decyzję o zamknięcie naboru wniosków w konkursie nr FM-SMPL.01.MDSOR.2023. Chodzi o pieniądze na inwestycje w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych od Ministerstwa Zdrowia.

Koniec naboru wniosków w konkursie na wsparcie SOR. Przekroczono kwotę na dofinansowanie
Zakończono nabór wniosków konkursowych na wsparcie SOR. Fot. Shutterstock
  • Instytucja Organizująca Konkurs zdecydowała o zamknięciu naboru 10 marca o godzinie 23:59
  • Przypomnijmy, 27 lutego rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie podmiotów leczniczych w ramach programu inwestycyjnego w zakresie zadań polegających na modernizacji, przebudowie lub doposażeniu szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR ze środków Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych
  • Jako powód skrócenia terminu przyjmowania wniosków podano, że m.in. nastąpiło złożenie wniosków, których suma wartości przekracza 120 proc. kwoty środków finansowych przeznaczonych na dofinansowanie wniosków w konkursie 

Zakończono nabór wniosków do konkursu

Przypomnijmy: 27 lutego rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie podmiotów leczniczych w ramach programu inwestycyjnego w zakresie zadań polegających na modernizacji, przebudowie lub doposażeniu szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR ze środków Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych.

Jak jednak ogłosiła Instytucja Organizująca Konkurs, 10 marca o godzinie 23:59 doszło do zamknięcia naboru wniosków. Zgodnie z § 11 Regulaminu konkursu, zamknięcie naboru wniosków o dofinansowanie następuje w przypadku ustalenia przez IOK, iż nastąpiło złożenie wniosków, których suma wartości przekracza 120 proc. kwoty środków finansowych przeznaczonych na dofinansowanie wniosków w konkursie (§ 11 ust. 3 Regulaminu konkursu) albo w dniu 6 kwietnia 2023 roku o godzinie 23:59 - w zależności od tego, które z ww. zdarzeń nastąpi jako pierwsze, przy czym termin składania wniosków o dofinansowanie w konkursie nie może być krótszy niż 7 dni, licząc od dnia rozpoczęcia konkursu.

- IOK ustaliła, iż nastąpiło złożenie wniosków, których suma wartości przekracza 120 proc. kwoty środków finansowych przeznaczonych na dofinansowanie wniosków w konkursie oraz upłynął nie krótszy niż 7-dniowy termin składania wniosków licząc od dnia rozpoczęcia konkursu. W związku z powyższym IOK podejmuje decyzję o zamknięciu naboru – czytamy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze