Koniec dzierżawy szpitala w Opatowie. Placówka wraca do powiatu

Autor: Radio Kielce/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2019 14:16

Z dniem 1 kwietnia powiatowa spółka Top Medicus przejmie od Spółki Centrum Dializa Szpital Powiatowy w Opatowie. Jak zapewnia Tomasz Staniek, starosta powiatu opatowskiego, do podpisania cesji kontraktu dojdzie już w najbliższy piątek.

Koniec dzierżawy szpitala w Opatowie. Placówka wraca do powiatu
Do podpisania cesji kontraktu dojdzie już w najbliższy piątek Fot. Archiwum

Starosta wskazuje, że personel będzie miał zachowaną ciągłość pracy, zmieni się jedynie pracodawca. Nie ukrywa także, że istnieje potrzeba zatrudnienia dodatkowych lekarzy chorób wewnętrznych, chirurgii i ginekologii. W tej sprawie prowadzone są już rozmowy - informuje Radio Kielce.

W przyszłości planowane jest także uruchomienie przy szpitalu dziennego domu opieki dla osób starszych oraz zwiększenie liczby łóżek w zakładzie opiekuńczo-leczniczym.

Z kolei Małgorzata Kiebzak, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego zaznacza, że NFZ nie wyklucza także sfinansowania działalności hospicjum.

Spółka Centrum Dializa dzierżawi opatowski szpital od 2015 r. W tym czasie placówka miała problemy m.in. z obsadą lekarską oddziałów, co skutkowało licznymi kontrolami NFZ. Zamknięto m.in. poradnię gastroenterologiczną.

Więcej: radio.kielce.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum