Kompleksowa opieka nad chorym z nowotworem jelita grubego - zarządzenie NFZ

Autor: KG • Źródło: Rynek Zdrowia01 maja 2021 14:20

Kompleksowa opieka onkologiczna nad pacjentami z nowotworem jelita grubego (KON-JG) pozwoli na sfinansowanie wielokierunkowej, zintegrowanej opieki dla tych chorych.

Kompleksowa opieka nad chorym z nowotworem jelita grubego - zarządzenie NFZ
Do zarządzenia dodano nowy zakres świadczeń: kompleksową opiekę onkologiczną nad pacjentem z nowotworem jelita grubego (KON-JG). Fot. PTWP

Fundusz opublikował 30 kwietnia zarządzenie prezesa NFZ nr 80/2021/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie szczegółowych warunków umów w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

Zmiany w ww. regulacji wynikają z wejścia w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 11 marca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego, które wprowadza do wykazu świadczeń gwarantowanych nowe świadczenie gwarantowane - Kompleksowa opieka onkologiczna nad pacjentem z nowotworem jelita grubego.

W celu umożliwienia funkcjonowania nowego modelu opieki w systemie opieki zdrowotnej, do umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej wprowadzono nowy zakres: Kompleksowa opieka onkologiczna nad pacjentem z nowotworem jelita grubego (KON-JG).

Pozwoli to na sfinansowanie wielokierunkowej, zintegrowanej opieki nad osobami z nowotworem jelita grubego, zgodnie ze wskazaniami medycznymi oraz indywidualnymi preferencjami pacjentów, które dotychczas było finansowane w ramach odrębnych umów w poszczególnych rodzajach świadczeń - podaje Fundusz. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum