Komornik zajął konto szpitala. Zobowiązania lecznicy to ponad milion zł

Autor: oprac. JKB • Źródło: Radio Gdańsk, Rynek Zdrowia30 listopada 2022 14:00

Według relacji Radia Gdańsk komornik zajął konto szpitala w Miastku na wniosek wierzyciela, czyli Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Eskulap z Łubna. Jak jednak wynika z najnowszych informacji, po rozmowach z wierzycielem konto placówki zostało zwolnione z zajęcia komorniczego.

Komornik zajął konto szpitala. Zobowiązania lecznicy to ponad milion zł
Szpital ma poważne problemy finansowe. Fot. Shutterstock
  • Konto szpitala w Miastku zostało zajęte przez komornika na wniosek wierzyciela, o czym poinformowało Radio Gdańsk
  • Zajęcie objęło 750 tys. złotych, ale to nie cały dług, który szpital jest winny Eskulapowi, bowiem placówka ma zobowiązania wobec zakładu na ponad milion złotych
  • Pełniący obowiązki prezesa szpitala rozmawiał z wierzycielem w tej sprawie i konto szpitala zostało zwolnione z zajęcia komorniczego – podaje Radio Gdańsk
  • W kolejnym tygodniu mają się odbyć rozmowy nad możliwością spłaty zadłużenia

Problemy finansowe szpitala

Jak wynika z relacji Radia Gdańsk, szpital w Miastku ma poważne problemy finansowe. Doszło nawet do tego, że komornik na wniosek wierzyciela, czyli Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Eskulap z Łubna zajął konto placówki na 750 tys. złotych.

Zdaniem pełniącego obowiązki prezesa szpitala Tomasza Bojara-Fijałkowskiego, zajęcie komornicze nie oznacza upadłości placówki. Wyjaśnił jednocześnie rozgłośni, że placówka jest w okresie, kiedy finanse szpitala są pomiędzy terminowymi płatnościami a następnymi – kolejne wpływy będą dopiero w grudniu. Zapowiedział, że wtedy też szpital zamierza wypłacić podstawowe zobowiązania (m.in. pensje).

Radio Gdańsk wskazuje także, że 750 tys. złotych to nie jest cały dług, który szpital jest winien Eskulapowi. Placówka ma zobowiązania opiewające na ponad milion złotych, ale nie na wszystkie środki zakład posiada tytuł wykonawczy, ponieważ nie wszystkie spory o pieniądze zostały prawnie zakończone.

Konto szpitala odblokowane

- Między szpitalem a Eskulapem jest kilka spraw z powództwa Eskulapu, które się toczą. […] Co do niektórych faktur nie mamy pewności, czy powinny być opłacone. Także te wszystkie kwoty powyżej 750 tysięcy złotych są jeszcze sporne – wytłumaczył Radio Gdańsk p.o. prezesa Tomasz Bojar-Fijałkowski.

Prezes zapewnił, że jest już po rozmowach z wierzycielem, a ten zaś obiecał zwolnić zajęcia komornicze. Jak wynika z aktualizacji dodanej przez rozgłośnię, konto placówki zostało odblokowane. Z kolei w przyszłym tygodniu odbędą się rozmowy nad możliwością spłaty zadłużenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze