×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kołobrzeg: wybrano nowego dyrektora szpitala

Autor: Rynek Zdrowia10 lutego 2020 19:00Aktualizacja: 10 lutego 2020 19:09

Małgorzata Grubecka będzie kierowała Regionalnym Szpitalem w Kołobrzegu. Taka jest decyzja zarządu województwa zachodniopomorskiego, który przyjął rekomendację komisji konkursowej. W poniedziałek, 10 lutego 2020 roku marszałek Olgierd Geblewicz wręczył w Szczecinie nominację dyrektorską dla nowo wybranej osoby.

Kołobrzeg: wybrano nowego dyrektora szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Konkurs na dyrektora Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu ogłoszono pod koniec listopada ub.r. Udział w nim wzięło 6 kandydatów. Wszyscy pomyślnie przeszli ocenę formalną, ale do rozmowy kwalifikacyjnej przystąpiło 4 z nich. Komisja konkursowa rekomendowała na to stanowisko Małgorzatę Grubecką, a zarząd województwa podjął uchwałę o wyborze jej na szefa placówki. Kontrakt obowiązywać będzie przez najbliższe 6 lat.

Małgorzata Grubecka od ponad 30 lat związana jest z kołobrzeskim szpitalem. Była w nim m.in. pielęgniarką oddziałową na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz zastępcą dyrektora ds. pielęgniarstwa. W ostatnim czasie pełniła również obowiązki szefa jednostki. Ukończyła Zachodniopomorską Szkołę  Biznesu na Wydziale Zarządzania i Informatyki oraz kierunek pielęgniarski w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie. Posiada dodatkowe uprawnienie w zakresie pielęgniarstwa chirurgicznego  oraz pielęgniarstwa diabetologicznego.

Kołobrzeska jednostka to 1 z 13 placówek ochrony zdrowia na Pomorzu Zachodnim podległa samorządowi województwa. Obecnie prowadzi największą w historii - wartą blisko 37 mln zł -  inwestycję związaną z  podnoszeniem standardów medycznych obejmującą m.in. przebudowę Centralnej Sterylizatorni, Apteki Szpitalnej, Centrum Diagnostyczno-Obrazowego, a także rozbudowę Szpitalnej Izby Przyjęć czy Laboratorium Analitycznego i Mikrobiologicznego. Leczenie w placówce prowadzone jest na 15 oddziałach i w 24 poradniach. Szpital zatrudnia ponad 700 osób.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum