Kolejny szpital wstrzymuje odwiedziny na wszystkich oddziałach

Autor: KG • Źródło: Rynek Zdrowia08 października 2021 13:06

Wojewódzki Szpital w Przemyślu zdecydował o wstrzymaniu odwiedzin u pacjentów. Powodem jest wzrost zakażeń koronawirusem. W wyjątkowych sytuacjach kierownik oddziału może wyrazić zgodę na odwiedziny.

Od 8 października szpital w Przemyślu wstrzymał odwiedziny pacjentów hospitalizowanych we wszystkich oddziałach. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
  • Szpital w Przemyślu to kolejny szpital w województwie podkarpackim, który wstrzymał odwiedziny u pacjentów ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem
  • Wiele szpitali zdecydowało się na ten krok już we wrześniu
  • Szpitale podkreślają, że w wyjątkowych sytuacjach szefowie oddziałów mogą wyrazić zgodę na odwiedziny u chorych
  • Wyjątkiem bywają także oddziały dziecięce - szpitale dopuszczają całodobowy pobyt jednej osoby przy dziecku

W związku ze zwiększoną liczbą przypadków zakażenia wirusem SARS-COV2 z dniem 8 października 2021 roku wstrzymuje się odwiedziny pacjentów hospitalizowanych we wszystkich Oddziałach tut. Szpitala - poinformował Wojewódzki Szpital im. Ojca Pio w Przemyślu. Szpital w Przemyślu komunikuje również, że ‘’w wyjątkowych sytuacjach Kierownik Oddziału może wyrazić zgodę na odwiedziny’’.

Czytaj też: Odwiedziny bez zaszczepienia. Czy szpital może tego zabronić?

W czwartek (7 października) Ministerstwo Zdrowia podało informację o 2007 nowych zakażeniach, w piątek (8 października) było ich 1895. W województwie podkarpackim, gdzie znajduje się Przemyśl w czwartek odnotowano 130 nowych przypadków, w piątek 72 nowe przypadki.

Dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach województwa podkarpackiego zabezpieczono 484 łóżek. Obecnie zajęte są 192 łóżka covidowe.
Dla chorych z COVID-19 zabezpieczono też 64 respiratorów. Obecnie zajętych jest 11 respiratorów.

Szpitale wstrzymywały odwiedziny u pacjentów już we wrześniu

W województwie podkarpackim odwiedziny wstrzymały również inne szpitale. Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy zawiesił odwiedziny od 28 września do odwołania. Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli 24 września wprowadził zakaz odwiedzin, ale od 5 października wznowił je - wyjątkiem odwiedzin na oddziale wewnętrznym.

Wojewódzki Szpital w Tarnobrzegu zawiesił odwiedziny u pacjentów od 21 września, a Szpital Specjalistyczny w Mielcu wstrzymał 30 września odwiedziny pacjentów na dwóch oddziałach szpitala: Obserwacyjno-Zakaźnym oraz Chorób Płuc.

Odwiedziny wstrzymane, ale z wyjątkiem oddziału dziecięcego

Radomski Szpital Specjalistyczny podał, że w związku ze wzrostem liczby osób zakażonych koronawirusem SARS Cov-2, od dnia 07.10.2021r. wprowadzony zostaje całkowity zakaż odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w oddziałach RSS.

Wyjątek stanowi Oddział Dziecięcy. W Oddziale Dziecięcym do całodobowego pobytu przy dziecku uprawniona jest jednoczasowo jedna osoba: matka, ojciec, opiekun prawny, w wyjątkowych sytuacjach za zgodą Kierownika oddziału - opiekun faktyczny.

Ponadto radomski szpital wstrzymuje porody rodzinne.

Czytaj więcej: Odwiedziny w szpitalach. Są oficjalne rekomendacje MZ, ale ostateczne decyzje podejmą dyrektorzy

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum