×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kolejny projekt MZ, który daje szpitalom więcej swobody w planowaniu pracy lekarzy

Autor: PAP - Olga Zakolska/Rynek Zdrowia08 stycznia 2018 14:44

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek (8 stycznia) opublikowało kolejny projekt dający szpitalom więcej swobody w planowaniu całodobowej opieki lekarskiej. Zdaniem MZ nowe przepisy zniwelują nierówne obciążenie pracą lekarzy w poszczególnych komórkach organizacyjnych szpitala.

Kolejny projekt MZ, który daje szpitalom więcej swobody w planowaniu pracy lekarzy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Projekt przewiduje, że szpitale będą mogły swobodniej planować harmonogram całodobowej pracy lekarzy. Zdaniem resortu nowe przepisy ułatwią dyrektorom szpitali zarządzanie placówką i pomogą w bardziej racjonalnym wydatkowaniu środków publicznych.

"Oczekiwanym efektem wprowadzanych regulacji jest poprawa jakości udzielanych świadczeń i bezpieczeństwa pacjentów zaopatrywanych przez danego świadczeniodawcę" - przekonuje MZ. Dodaje, że projekt pomoże też zoptymalizować czas pracy lekarzy oraz ich zaangażowanie w udzielanie świadczeń.

"Przedmiotowa zmiana niweluje nierówne obciążenie pracą lekarzy w poszczególnych komórkach organizacyjnych świadczeniodawcy i nieadekwatne względem potrzeb zdrowotnych pacjentów" - czytamy w projekcie.

To już kolejny projekt dający szpitalom więcej swobody w planowaniu zabezpieczenia całodobowej opieki lekarskiej. Pod koniec grudnia MZ przekazało do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia, które przewiduje, że w niektórych sytuacjach lekarz będzie mógł jednocześnie pełnić dyżur na różnych oddziałach szpitala. Autorzy projektu zapewniali, że zmiany "nie będą miały negatywnego wpływu na jakość udzielanych świadczeń".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze