Kolejne 11 placówek z "przeciwbólowym" certyfikatem

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2010 18:09

Spełnienie standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego zostało potwierdzonych w kolejnych 11 placówkach - 9 szpitalach i dwóch oddziałach szpitalnych.

Prof. Jan Dobrogowski, prezes Polskiego Towarzystwa Badania Bólu

Certyfikaty przyznane zostały w rocznicę przyznania pierwszych takich potwierdzeń w kwietniu 2009 roku. W ciągu roku od rozpoczęcia projektu „Szpital bez bólu” certyfikaty programu otrzymały 63 placówki medyczne.

– Przez ostatni rok mieliśmy okazję obserwować, jak w coraz większej liczbie szpitali uśmierzanie bólu pooperacyjnego na najwyższym poziomie stawało się już nie wyrazem dobrej woli personelu medycznego, ale zobowiązaniem szpitala wobec pacjentów – komentuje prof. Jan Dobrogowski, prezes Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.

Jego zdaniem, stale powiększa się grono lekarzy, którzy chcą się doszkalać, wiedzieć jak najwięcej o możliwościach i nowych sposobach uśmierzania bólu:

– Zmiany zaszły jednak nie tylko w szpitalach, ale tez w świadomości pacjentów – coraz więcej z nich wie, że ma prawo do ulgi w cierpieniu, że może to prawo egzekwować.

27 kwietnia 2009 roku przyznano trzy pierwsze certyfikaty „Szpital bez bólu”.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum