Kolbuszowa: pediatria może zostać zamknięta, brakuje lekarzy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2020 11:25

W SP ZOZ w Kolbuszowej czasowo wstrzymano działalność oddziału dziecięcego. Być może rada powiatu będzie musiała podjąć decyzję o jego zamknięciu. Dyrektor szpitala Zbigniew Strzelczyk podkreśla, że jeśli tak się stanie, to z powodu braku pediatrów.

Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

20 grudnia ub.r. dwoje lekarzy pracujących na pediatrii złożyło wypowiedzenia. Dyrektorowi nie udało się ich przekonać, by pozostali. Od kilku tygodni dyrekcja szpitala i starostwo powiatowe szukają lekarzy, którzy zgodzą się pracować w Kolbuszowej. Jeśli się to nie uda, Strzelczyk musi wystąpić do rady powiatu i rady społecznej o likwidację oddziału.

Kolbuszowska pediatria ma 12 sal, w tym trzy izolatki, które mają własne węzły sanitarne. W sumie oddział dysponuje 30 łóżkami.

"Gdyby zapadła decyzja o likwidacji pediatrii, podzieliłaby los zlikwidowanych ponad trzy lata temu oddziałów: ginekologii i położnictwa oraz neonatologii i noworodkowego. W miejscu, gdzie były te oddziały, dziś jest rehabilitacja" - czytamy w Gazecie Wyborczej. W powiecie obecnie także brane jest pod uwagę utworzenie innego oddziału - np. ortopedii i traumatologii.

Więcej: wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum