Kluczbork: pielęgniarki apelują do samorządu o pomoc

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 05 października 2018 12:00

Związk Zawodowy Pielęgniarek i Położnych w Kluczborku napisały list otwarty do przedstawicieli lokalnych samorządów apelując o interwencje w sprawie Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku.

Związkowcy uważają, że związkowcy polityka kadrowa lecznicy doprowadziła do tego, iż w ciągu 5 lat odeszło ze szpital około 40 pielęgniarek i położnych. Fot. Archiwum

Pielęgniarki wysłały list otwarty do włodarzy wszystkich gmin w powiecie kluczborskim: burmistrzów Kluczborka, Byczyny i Wołczyna oraz do wójta Lasowic Wielkich. W piśmie pielęgniarki przekonują, że sytuacja w placówce jest tragiczna: puste konto, zadłużenie na około 2 mln zł, niezapłacone rachunki i kontrakty przy jednoczesnym podnoszeniu pensji wybranym lekarzom i kontraktowcom, np. firmie przewozowej pacjentów - podaje Nowa Trybuna Opolska.

Zwracają uwagę m.in. na niewyrobione kontrakty z NFZ w poradniach i co niektórych oddziałach, np. oddziale dziecięcym, karę za zamknięcie oddziału wewnętrznego, pisma przedsądowe podwykonawców, którym nie płaci się za projekty marszałkowskie.

Jak podkreślają związkowcy polityka kadrowa lecznicy doprowadziła do tego, że w ciągu 5 lat odeszło ze szpital około 40 pielęgniarek i położnych. Pielęgniarki obawiają się, że wkrótce kontrakt szpitala zostanie przejęty przez inny podmiot. 

Więcej: www.nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum