Kluczbork: pacjenci protestują, bo ośrodek terapii uzależnień zostanie zlikwidowany

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2018 17:31

Pacjenci poradni terapii uzależnień w Kluczborku protestują przeciwko jej likwidacji. Podkreślają, że terapia w ośrodku uratowała ich samych oraz ich rodziny.

Kluczbork: pacjenci protestują, bo ośrodek terapii uzależnień zostanie zlikwidowany
Fot. archiwum

Od 1 marca zlikwidowana zostanie poradnia terapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia, prowadzona przez szpital powiatowy - Powiatowe Centrum Zdrowia SA - w Kluczborku.

Przeciwko tej decyzji zaprotestowali pacjenci poradni - alkoholicy, którzy dzięki terapii pokonali nałóg.

Władze powiatu kluczborskiego podkreślają, że w Kluczborku jest jeszcze druga poradnia terapii uzależnienia od alkoholu przy ul. Wolności 6.

Pacjenci mają jednak wątpliwości, czy zdoła przyjąć wszystkich. Jak podkreślają, taka terapia to lepsze i tańsze wyjście, niż pobyt na leczeniu odwykowym, który kosztuje 8000 zł, a jest dużo mniej skuteczny.

- Pacjenci i poradnia stały się ofiarami niedofinansowania służby zdrowia na Opolszczyźnie. Pieniądze z NFZ są o prawie połowę za małe na prowadzenie tej poradni - mówi Monika Kluf, rzecznik starostwa.

W 2017 roku koszty prowadzenia poradni wyniosły ponad 107 tys. zł, a kontrakt z NFZ wyniósł tylko 60 tys. zł.

- Mimo wniosków, apeli i próśb dyrekcji szpitala NFZ kontraktu nie zwiększył, w tej sytuacji dalsze prowadzenie poradni okazało się niemożliwe - mówi Monika Kluf.

Więcej: www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum