Kluczbork: oddział wewnętrzny szpitala wznowił pracę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 lipca 2018 13:43

Po trwającej dwa i pół miesiąca przerwie Szpital Powiatowy w Kluczborku wznowił przyjęcia na oddziale wewnętrznym, którego działalność była zawieszona z powodu braku lekarzy - poinformowała PAP prezes Powiatowego Centrum Zdrowia (PCZ) w Kluczborku.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Powodem zawieszenia działalności oddziału wewnętrznego szpitala w Kluczborku był brak odpowiedniej liczby lekarzy. W kwietniu kilkuosobowy zespół internistów złożył wypowiedzenia i przeniósł się do szpitala powiatowego w sąsiednim Oleśnie. Od początku maja pacjenci, którzy powinni trafić na oddział wewnętrzny, byli kierowani do innych szpitali w województwie.

Po zmianie władz szpitala, nowej prezes PCZ udało się skompletować zespół lekarzy umożliwiający funkcjonowanie oddziału liczącego 35 łóżek.

- Jest nowy ordynator plus dwóch lekarzy specjalistów. Dodatkowo zawarliśmy kilka umów na pełnienie dyżurów. Ta obsada pozwala na normalne funkcjonowanie oddziału. O wznowieniu działalności powiadomiliśmy już POZ-ty i pogotowie. Dzisiaj mamy już na oddziale pierwszych pacjentów - powiedziała prezes Jarczewska.

W województwie opolskim od kwietnia zawieszono działalność oddziału wewnętrznego w podlegającym powiatowi szpitalu w Głuchołazach. Powodem także jest brak lekarzy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum