Kluczbork: choroba jednego lekarza "zamknęła" internę, mimo że nie jest to koronawirus

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2020 11:15

Gdy jeden z lekarzy oddziału chorób wewnętrznych w Powiatowym Centrum Zdrowia S.A. w Kluczborku zachorował, internę zamknięto. Mimo że niedyspozycja medyka nie jest związana z koronawirusem - test jest ujemny - przyjęcia i tak musiały zostać wstrzymane.

Fot. Archiwum

Interna nie działa od 8 maja od godz. 14. z powodu brak wymaganej liczby lekarzy - oddział musi mieć na stałe dwóch specjalistów. Dlatego ma być nieczynny co najmniej do 22 maja.

Starosta kluczborski Mirosław Birecki narzeka, że problem braku lekarzy jest jeszcze bardziej dotkliwy w czasie epidemii koronawirusa - część z nich jest na kwarantannie, inni ze względów bezpieczeństwa nie mogą łączyć pracy w kilku miejscach.

"Rzeczywistość jest taka, że dzisiaj łatwiej pozyskać lekarza do rady nadzorczej szpitala, niż do pracy na szpitalnym oddziale" - czytamy w internetowym serwisie Nowej Trybuny Opolskiej.

Serwis przypomina, że z powodu braku lekarzy w roku 2019 w kluczborskim szpitalu zlikwidowany został oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem noworodkowym. Także oddział chorób wewnętrznych był w roku 2018 dwa razy zawieszony z powodu braku specjalistów, ale ostatecznie udało się zatrudnić nowych.

Więcej: nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum