Kluczbork: brak lekarzy, mało porodów - oddział do zawieszenia?

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2019 08:35

Na oddziale noworodkowym Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. w Kluczborku brakuje lekarzy. Zarząd szpitala wysłał już wniosek o tymczasowe zawieszenie porodówki.

Szpital w Kluczborku złożył wniosek o zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego z pododdziałem neonatologicznym. Fot. Andrzej Wawok/PTWP

Jak poinformowała na łamach Nowej Trybuny Opolskiej Sylwia Jarczewska, prezes szpitala powiatowego w Kluczborku, w związku z ogromnymi trudnościami w pozyskaniu lekarza specjalisty pediatry lub neonatologa do pracy w oddziale neonatologicznym, 7 stycznia placówka złożyła wniosek o zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego z pododdziałem neonatologicznym.

Na razie nie ma jeszcze oficjalnej zgody z Urzędu Wojewódzkiego w Opolu, jednak Narodowy Fundusz Zdrowia dał już wstępną, ustną zgodę na zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego na dwa tygodnie, od 8 do 22 lutego.

Do 8 lutego, czyli jeszcze przez cztery tygodnie, oddział ginekologiczno-położniczy będzie funkcjonował na dotychczasowych zasadach, następnie pacjentki będą kierowane do najbliższych szpitali, m.in. w Oleśnie i w Opolu.

Więcej: www.nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum