Kluczbork: Renata Jażdż-Zaleska rezygnuje z pracy; nadal wierzy w ideę szpitalnych spółek

Autor: JJ, Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2012 12:56

Renata Jażdż-Zaleska, która kierowała Szpitalem Powiatowym w Kluczborku od początku jego istnienia, i jednocześnie była prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia od momentu powstania tej spółki w 2003 roku, rezygnuje z pracy. To właśnie ona przekształciła kluczborski szpital powiatowy w spółkę.

Kością niezgody z władzami powiatu okazała się sprawa sprzedaży budynku laryngologii i pediatrii. Starosta Piotr Pośpiech, aby domknąć budżet, chce sprzedać szpitalny budynek spółce Powiatowe Centrum Zdrowia - informuje Nowa Trybuna Opolska. Tych informacji nie potwierdza jednak dyrektor Jażdż-Zaleska.

- Nie ma żadnego konfliktu, ani wewnątrz szpitala, ani na zewnątrz szpitala. Z powiatem kluczborskim i starostą bardzo dobrze się współpracowało. To jest moja decyzja, z którą nosiłam się od dłuższego czasu. Zastanawiałam się nad tym długo, bo są to trudne decyzje. Przyszła już jednak pora by zostawić to swoje "dziecko", bo ono jest już duże i dobrze funkcjonujące. Chcę zmierzyć się z jeszcze jednym trudnym zadaniem, o którym powiem w późniejszym terminie - mówi w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Renata Jażdż-Zaleska.

- Postanowiłam otworzyć się na nowe wyzwania. Zostawiam kluczborską spółkę w bardzo dobrej kondycji, rozwiniętą i dobrze działającą, z wieloma zakończonymi inwestycjami. Szpital zostaje ze świetnymi pracownikami, na wszystkich szczeblach. Pozostawiam więc placówkę ze świetną załogą, która potrafi pracować w spółce i wie co to oznacza. Jest to wzór do naśladowania i jestem z tego bardzo dumna. Swojego zdania nie zmieniam - szpitale spółki, te które są dobrze zarządzane, są najlepszym rozwiązaniem dla służby zdrowia - dodała.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum