Kluczbork: PiS wykorzystuje szpital w kampanii wyborczej?

Autor: Gazeta Wyborcza Opole, LJ/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2010 14:27

Parlamentarzyści i radni PiS przekonują mieszkańców Kluczborka, że przekształcenie szpitala powiatowego w spółkę nie było zgodne z prawem.

I dodają, że po zmianie formy własności, szpital nie oferuje wielu usług medycznych, np. w zakresie intensywnej opieki medycznej i ratownictwa medycznego.

Prezes spółki, Renata Jażdż-Zaleska wyjaśnia, że wspomniane oddziały nie zostały zlikwidowane – w kluczborskim szpitalu nigdy takich nie było. Jej zdaniem, „wszystko, co dzieje się akurat teraz wokół szpitala, to element kampanii prezydenckiej, w której istotnym argumentem jest właśnie prywatyzacja ochrony zdrowia“.

Prezes podkreśla, że spółka realizuje w stu procentach kontrakt z NFZ, nie prowadzi komercyjnej działalności medycznej, a jej właścicielem jest w całości samorząd powiatowy. Lepsze zarządzanie szpitalem jako spółką przekłada się natomiast, jej zdaniem, na możliwość wypracowania własnych środków, które są inwestowane w rozwój szpitala. Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku działa jako NZOZ od 2003 roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum