Radio Opole/Rynek Zdrowia | 13-12-2018 09:52

Kluczbork: NFZ nie ma pieniędzy na neurochirurgię w szpitalu Vital Medic

Opolski Oddział Wojewódzki NFZ nie ma pieniędzy na kontrakt dla kluczborskiego szpitala Vital Medic - Centrum Leczenia Kręgosłupa. Placówka od kilku miesięcy walczy, aby podpisać umowę z Funduszem na otwarcie oddziałów neurochirurgii oraz intensywnej terapii.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Kluczborski szpital wystąpił do NFZ o osiem milionów złotych - sześć na funkcjonowanie neurochirurgii, a dwa miliony na intensywną terapię. Jak przekonuje Bernadeta Trawka z opolskiego oddziału NFZ, po zakończonym niedawno procesie ustalania poziomu finansowania na rok 2019, w którym zapewniono dostęp do świadczeń na poziomie roku bieżącego, w oddziale Funduszu nie ma środków, które można by przeznaczyć na te świadczenia.

Powstanie neurochirurgii i oddziału intensywnej terapii w kluczborskim Vital Medic poparło w petycjach ponad 10 tysięcy osób. Kolejne 3 tysiące wsparło starania szpitala w internecie.

Władze Vital Medic zapowiadają, że się nie poddają i teraz o pieniądze na kontrakt będą starały się bezpośrednio w Ministerstwie Zdrowia.

Więcej: radio.opole.pl