Kłopoty szpitala w Drezdenku - najpierw odeszli lekarze i pielęgniarki, teraz kradzież sprzętu

Autor: PolsatNews/Rynek Zdrowia • • 04 listopada 2020 08:30

Szpital Powiatowy w Drezdenku, który jeszcze dwa dni temu borykał się z brakiem personelu, teraz stracił pożyczony od strażaków sprzęt wart kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dwie nagrzewnice do namiotów triażowych i halogen do ich oświetlania zniknęły w nocy sprzed głównego wejścia do szpitala przy ruchliwej ulicy.

Kłopoty szpitala w Drezdenku - najpierw odeszli lekarze i pielęgniarki, teraz kradzież sprzętu
Policjanci z Drezdenka intensywnie pracują, aby jak najszybciej znaleźć sprawców kradzieży. Fot. Shutterstock

Ze Szpitala Powiatowego w Drezdenku z dnia na dzień odeszło z pracy sto pielęgniarek i kilku lekarzy. Nie zgodzili się pracować w szpitalu przemianowanym 19 października na covidowy. Pracownicy tłumaczyli, że nie są specjalistami w leczeniu chorób zakaźnych i nie chcieli przyjąć podwyżek.

Teraz sparaliżowaną lecznicę spotkał kolejny cios. Ktoś ukradł nagrzewnice i oświetlenie namiotów służących do segregowania przywożonych do izby przyjęć chorych - podaje Polsat News.

Szefowie szpitala zgłosili kradzież policji. Na razie jednak po złodziejach nie ma śladu. Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich zapewnia, że policjanci z Drezdenka intensywnie pracują, aby jak najszybciej znaleźć sprawców kradzieży.

Szpital w Drezdenku ma monitoring. Ten został dokładnie sprawdzony, ale - jak się nieoficjalnie dowiedział się Polsat News - kamery pracowały do piątku. Potem zostały prawdopodobnie wyłączone. Policjanci sprawdzą, czy stało się tak przypadkiem, czy może umyślnie.

Więcej: polsatnews.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum