Kłodzko: pacjenci zbierają pieniądze na "klimę" w szpitalu

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2019 15:57

W internecie trwa zbiórka pieniędzy na klimatyzację w dwóch salach poudarowych oddziału neurologicznego ZOZ w Kłodzku. Potrzebna kwota to 9 tys. zł. Zbiórkę zainicjowała siostra jednego z pacjentów, Ewa Łakucewicz.

Kłodzko: pacjenci zbierają pieniądze na "klimę" w szpitalu

"Zwracam się z ogromną prośbą o przekazanie darowizny, która w całości zostanie wpłacona na konto oddziału neurologii w Kłodzku. Zdaję sobie sprawę, że dla większości będzie to kontrowersyjny temat/pomysł" - pisze na popularnej platformie administratorka "zrzutki".

Wyjaśnia, że zgłosiła się do niej właśnie Ewa Łakucewicz z prośbą o pomoc w zbiórce funduszy na wyposażenie dwóch sal poudarowych na oddziale neurologii w kłodzkim szpitalu.

"Pani Ewa przedstawiła mi sytuację z perspektywy rodziny osoby przebywającej na tym oddziale. (...) Pogoda jaka jest, każdy widzi, upały ponad 30 stopni, każdy z nas odczuwa skwar w swoim mieszkaniu. (...) W takim skwarze leżą ludzie po udarach i walczą o życie. Tak wysoka temperatura nie pomaga w procesie leczenia, a wręcz przeciwnie. Szpitala nie stać na taką inwestycję" - czytamy na stronie zbiórki.

Rynek Zdrowia zapytał dyrektor szpitala Jadwigę Radziejewską, czy wie o zbiórce i czy brak klimatyzacji to tylko kwestia braku pieniędzy.

- Nasz pacjent, zadowolony z wykonanej usługi, zauważył, że w jednej z sal nie ma klimatyzacji i zaproponował pomoc. Mamy centralną klimatyzację na blokach operacyjnych i w innych strategicznych miejscach, ale szpital to kompleks zabytkowych, ponadstuletnich budynków, więc nie chodzi tylko o finanse, ale także o przeszkody techniczne. Nie możemy zamontować centralnej klimatyzacji w całym szpitalu, bo to wiązałoby się m.in. z koniecznością obniżania pomieszczeń. Są natomiast klimatyzatory przenośne - mówi.

Wyjaśnia, że w części sal są tylko wentylatory, ale szpital stara się sukcesywnie montować agregaty wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

- W przypadku sal poudarowych nie ma przeszkód technicznych, by zamontować w nich klimatyzację - zaznacza.

W internecie do tej pory (stan na godz. 15., 4 lipca) zebrano 10 proc. potrzebnej kwoty. Zbiórka dostępna jest TUTAJ

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum