Klinika Flebologii w Warszawie nowym Centrum Referencyjnym Philips

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 30 października 2020 16:01

Warszawska Klinika Flebologii, placówka zajmująca się na co dzień diagnostyką i leczeniem chorób żył, stała się jednym z ośrodków referencyjnych firmy Philips. Oznacza to, że lekarze z całego świata będą mogli teraz odwiedzać klinikę, by korzystać z wymiany doświadczeń i wiedzy w zakresie innowacyjnych badań układu żylnego prowadzonych w oparciu o nowoczesne technologie.

Klinika Flebologii w Warszawie nowym Centrum Referencyjnym Philips
Po podpisaniu umowy między firmą Philips i Kliniką Flebologi; FOT. Materiały prasowe

Ośrodek warszawski od lat współpracuje z Centrum Medycyny Sportowej, korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie diagnostyki. Klinika Flebologii jako pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej wykorzystuje szerokie możliwości nowej generacji ramienia C Zenition 70, do diagnostyki i leczenia pacjentów z dolegliwościami związanymi z niewydolnością żylną.

Przewlekła niewydolność żylna kończyn dolnych, niewydolność żylna miednicy, żylaki okolic intymnych czy żylne zespoły uciskowe, to tylko niektóre z wielu schorzeń, z jakimi zmagają się pacjenci Kliniki Flebologii. Skuteczna diagnostyka i kompleksowe leczenie wspomnianych chorób w klinice możliwe jest zarówno dzięki kompleksowej wiedzy lekarzy specjalistów, jak i dostępności nowoczesnych technologii, które umożliwiają przeprowadzenie całej serii badań i zabiegów. Dzięki tym czynnikom opieka nad pacjentami Kliniki Flebologii jest na najwyższym światowym poziomie.

- Jesteśmy znani między innymi z pełnoprofilowej diagnostyki ultrasonograficznej układu żylnego (USG Doppler), diagnostyki obrazowej naczyń (angiograf mobilny Zenition) czy nowatorskich zabiegów wewnątrzżylnych, precyzyjnie planowanych dzięki wykonywanym na co dzień wenografiom MR w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie - podkreśla dr Cezary Szary, specjalista radiologii i flebolog, współzałożyciel Kliniki Flebologii.

- Klinika Flebologii w Warszawie to miejsce pełne profesjonalizmu, pasji i ciągłej chęci rozwoju, co przekłada się na kompleksowe podejście do problemów i dolegliwości, z jakimi zmagają się pacjenci, zarówno z punktu widzenia profilaktyki, diagnostyki, jak i leczenia - podkreśla Marcin Bruszewski, dyrektor Generalny Health Systems Philips.

- Dla nas to ważny krok i poczucie spełnienia misji - mamy swój udział zarówno w niesieniu pomocy chorym, jak i podnoszeniu kwalifikacji ekspertów w zakresie chorób układu żylnego, promując tym samym najlepsze praktyki stosowane w Polsce - dodaje Marcin Bruszewski.

Klinika Flebologii w Warszawie to jeden z nielicznych ośrodków w Polsce, gdzie pracują specjaliści zajmujący się diagnostyką i małoinwazyjnym leczeniem niewydolności żylnej miednicy i żylnych zespołów uciskowych. Stosowane w placówce kompleksowe podejście diagnostyczne pozwala wdrożyć leczenie przyczynowe zarówno u pacjentów wchodzących w wiek dorosły, kobiet po okresie ciążach, jak również u osób z nawrotem choroby żylnej po wcześniejszych próbach leczenia.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum