Klinika Budzik: dlaczego unieważniono kontrakt?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2014 11:14

Klinika Budzik pod koniec czerwca br. wygrała konkurs na wybudzanie dzieci ze śpiączki. Miała dostać kontrakt na trzy lata, ale NFZ z niejasnych powodów, dwa dni po swojej decyzji, unieważnił wyniki postępowania.

Fundusz nie chce zdradzić, dlaczego unieważnił swoją decyzję . Zasłania się paragrafami, które mówią, że dyrektor oddziału NFZ może to zrobić, jeśli wartość najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką przeznaczono na dany cel.

Andrzej Troszyński, rzecznik mazowieckiego NFZ przyznaje, że dyrektor oddziału miał istotne powody, by unieważnić ten konkurs. Zwrócił się do prezesa Funduszu o przeprowadzenie kontroli.

Nieoficjalnie mówi się, że w wyniku konkursu rozdano więcej pieniędzy, niż jest w zaplanowane w budżecie. Podobno wielu oferentów też nadesłało protesty. Kiedy będą wyniki kontroli z centrali Funduszu? Nie wiadomo. Jest zatem wielce prawdopodobne, że nowego konkursu nie da się rozstrzygnąć do grudnia, a to oznacza, że Budzik na 2015 rok znów otrzyma propozycję sześciomiesięcznego aneksu. I wciąż będzie działał w zawieszeniu.

Budzik działa od roku. 15-łóżkowa klinika mieści się przy Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Ze śpiączki wybudziło się tam już ośmioro pacjentów. To jedyny ośrodek w kraju, który intensywnie rehabilituje i kompleksowo zajmuje się dziećmi po ciężkich urazach mózgu. Trafiają tu poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych, u których doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu.

Więcej: warszawa.gazeta.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum