Kierownictwo Szpitala Uniwersyteckiego złożyło rezygnację. Powodem "utrata zdolności zarządczych"

Autor: PAP • Źródło: PAP17 października 2021 05:14

Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie dr Radosław Borysiuk złożył rezygnację ze stanowiska. Jako przyczynę wskazano utratę zdolności zarządczych wobec faktu wypowiedzenia lojalności przez koordynatorów oddziałowych.

Kierownictwo Szpitala Uniwersyteckiego złożyło rezygnację. Powodem "utrata zdolności zarządczych"
Szpital, zdj. ilustracyjne. Fot. Shutterstock
  • Dotychczasowy dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie dr Radosław Borysiuk złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska
  • Przyczyną była utrata zdolności zarządczych wobec faktu wypowiedzenia lojalności przez koordynatorów oddziałowych
  • Informację podała rzeczniczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

Kierownictwo Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie złożyło rezygnację

Na prośbę rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Jerzego Przyborowskiego i na jego ręce rezygnację ze stanowiska dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego złożył w piątek dr Radosław Borysiuk. Jego zastępca dr Łukasz Grabarczyk złożył rezygnację na ręce zastępcy dyrektora szpitala Macieja Kamińskiego, który pełni teraz obowiązki dyrektora placówki.

- Przyczyną rezygnacji była utrata zdolności zarządczych wobec faktu wypowiedzenia lojalności przez koordynatorów oddziałowych - poinformowała w komunikacie rzecznik prasowa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Wioletta Ustyjańczuk.

Lokalne media podały, że powodem rezygnacji był konflikt z jedną z koordynatorek oddziałowych w Szpitalu Uniwersyteckim oraz złożone zawiadomienie do prokuratury w sprawie podejrzenia o nieprawidłowości.

Podmiotem tworzącym Szpital jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Szpital Uniwersytecki oprócz udzielania świadczeń zdrowotnych, realizuje zadania dydaktyczne i badawcze. Szpital przygotowuje osoby kształcące się na Wydziale Nauk Medycznych UWM w Olsztynie do wykonywania zawodu medycznego, a także kształci podyplomowo osoby wykonujące zawód medyczny.

Czytaj też: W dwa dni ponad 200 ratowników złożyło wypowiedzenia. Zaproponowano im po 7 zł podwyżki

Wrocław. Od 16 października szpital bez położnictwa i neonatologii. Przez brak lekarzy

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze