Kielce: zmiany w szpitalu wojewódzkim będą jeszcze dyskutowane

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2018 09:52

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach może zostać przekształcony w szpital kliniczny. Taka informacja wywołała wiele emocji. Na razie jednak nie jest znany dokładny termin przekształcenia.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek (26 marca) marszałek województwa poinformował, że po przekształceniu szpitalem na Czarnowie zarządzał będzie Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. To oznacza, że placówka miałaby zostać szpitalem klinicznym.

Tym, co szczególnie przemawia za wprowadzeniem zmian jest lepsze finansowanie. Szpitale kliniczne mają większe szanse na pozyskiwanie od NFZ wyższych kontraktów. To oznacza również lepsze zarobki dla personelu - argumentuje marszałek.

Jak przekonuje prof. Stanisław Głuszek, prorektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, przekształcenie placówki w szpital kliniczny ma służyć podniesieniu jakości świadczeń. Zmiana ba być także zdecydowanie korzystniejsza dla pracowników a także trzeba stworzyć odpowiednie warunki zapewniające jakość dydaktyczno-naukową dla realizacji kształcenia na kierunku lekarskim.

Czy po przekształceniu zmieni się dyrekcja placówki, na jakich zasadach szpital zostanie przekazany uniwersytetowi - na razie jeszcze nie wiadomo.

Więcej: www.echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum