Kielce: zamknięty SOR i oddział chirurgii Szpitala Kieleckiego, zakażony personel medyczny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2020 15:50

Szpitalny Oddział Ratunkowy i oddział chirurgii Szpitala Kieleckiego świętego Aleksandra zostały zamknięte po tym, gdy okazało się, że u czterech osób z personelu szpitala potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

"Pacjenci oddziału chirurgii nie zostają przewożeni do innych szpitali, mają zapewnioną opiekę lekarską oraz pielęgniarską. Od wszystkich zostały pobrane próbki do badania pod kątem zarażenia koronawirusem. Obecnie 4 potwierdzone przypadki dotyczą personelu. Oczekujemy na pozostałe wyniki" - informuje szpital.

Tymczasem wynik ujemny dały badania 40 osób, przebadanych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. W sobotę został zamknięty Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego tamtejszej placówki. Stało się tak po tym, gdy potwierdzono tam ognisko COVID-19. Dotychczas, zakażenie SARS-COV-2 potwierdzono u 4 pielęgniarek.

"Z uwagi na wątpliwy wynik, ponownie pobrane zostaną próbki do badań od trzech osób z personelu naszego szpitala. Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego WSzZ jest nadal zamknięty" - przekazała Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala. 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum