Kielce: technicy elektroradiologii wracają do pracy na Czarnowie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2019 13:00

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach wraca do normy funkcjonowanie pracowni diagnostycznych po tym, jak ubiegłym tygodniu połowa techników elektroradiologii zatrudnionych w placówce, poszła na zwolnienia lekarskie. Teraz wracają oni do pracy.

Kielce: technicy elektroradiologii wracają do pracy na Czarnowie
Absencja techników radiologicznych w znacznym stopniu zdezorganizowała pracę szpitala na Czarnowie. Fot. Archiwum

Jak podaje Gazeta Wyborcza, w placówce zatrudnionych jest 33 techników elektroradiologicznych. W ubiegły poniedziałek, 15 kwietnia połowa z nich poszła na zwolnienia lekarskie. Grupa zawodowa wcześniej żądała zwiększenia wynagrodzeń o 1,5 tys. zł. Obecnie zarobki tej grupy w szpitalu wynoszą około 3 tys. zł brutto.

Absencja techników w znacznym stopniu zdezorganizowała pracę szpitala na Czarnowie. Na miejscu wykonywano tylko badania diagnostyczne u pacjentów w stanie zagrożenia zdrowia lub życia. Pacjentów, którzy zgłosili się na planowe badania, wożono do innych placówek. Takich badań w placówkach zewnętrznych w ubiegłym tygodniu wykonano kilkadziesiąt.

W związku z tym, iż znaczna część techników wróciła już po zwolnieniach lekarskich do pracy, a następni wrócą w kolejnych dniach, wszystkie badania będą wykonywane już na miejscu.

Więcej: kielce.wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum