Kielce: ta restrukturyzacja pogorszy sytuację szpitala

Autor: kielce.gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 21 lutego 2013 10:12

Dyrekcja Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach przedstawiła plany restrukturyzacji placówki. Zlikwidowany zostanie jeden z oddziałów: patologii i intensywnej terapii noworodka, a na pozostałych zmniejszona zostanie liczba łóżek.

Kielce: ta restrukturyzacja pogorszy sytuację szpitala
Dwa oddziały: chirurgii i ortopedii, zostaną połączone. Obsługiwać je będzie jeden zespół pielęgniarek. Pracę straci blisko sto osób z siedmiuset zatrudnionych.

Pracownicy szpitala sprzeciwiają się tym planom. W liście do marszałka województwa świętokrzyskiego, Adama Jarubasa, chirurdzy przypomnieli, że był informowany o pogarszającej się sytuacji szpitala od lat. Ich zdaniem, zapowiadane zmiany nie spowodują żadnych oszczędności finansowych dla szpitala, natomiast ich rezultatem będzie pogorszenie specjalistycznej opieki nad dziećmi i zmniejszenie ilości hospitalizacji.

Oddział chirurgii dziecięcej jest jedynym w województwie świętokrzyskim oddziałem mogącym leczyć chirurgiczne schorzenia wieku dziecięcego. Dlatego też z roku na rok obserwujemy stały wzrost ilości leczonych w oddziale chirurgii dzieci, pomimo zmniejszenia liczby dzieci w województwie. Dla porównania w roku 2011 leczonych było 3653 pacjentów, natomiast w roku 2012 liczba hospitalizowanych dzieci z powodów chirurgicznych wynosiła 3690 dzieci - informują lekarze.

Więcej: http://kielce.gazeta.pl/
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum