Kielce: szpital wojewódzki szuka internistów

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 25 stycznia 2018 10:37

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach chce rozwijać internę, ale boryka się z brakiem kadr. Na lekarzy czekają wolne miejsca.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Prof. Zbigniew Siudak, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, ubolewa, że specjalistów wciąż brakuje. Dodaje, że "widać to między innymi po licznych ogłoszeniach na portalach medycznych".

Do zespołu kliniki mogą dołączyć zarówno lekarze specjaliści, jak i rezydenci chcący specjalizować się w dziedzinie chorób wewnętrznych. Szef kliniki przypomina w Echu Dnia, że interna została uznana za specjalizację deficytową, w efekcie czego Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło dodatkowe pieniądze na wynagrodzenia dla rezydentów tej specjalności.

Co kielecki szpital oferuje młodym lekarzom? Prof. Siudmak wylicza, że "możliwość pracy w bardzo doświadczonym zespole, w placówce z pełnym zapleczem diagnostyczno-laboratoryjnym" oraz "możliwość pełnego rozwoju naukowego, w tym uzyskiwania wyższych stopni naukowych, jak doktorat, a także dodatkowych specjalizacji".

Więcej: www.echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum